הרעש סביב אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום

האופניים החשמליים  כבר מזמן השתלטו על כבישי ישראל. ניתן להעריך כי מדובר במספרים של כ- 300 אלף זוגות אופניים על הכבישים. ישנה העליה בביקוש של אופניים חשמליים 48v,  ואיתם ישנו שדרוג גם בכלים בהתאם. היום מרבית האופניים החשמליים נמכרים כאופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום.

כאשר מדברים על אופניים חשמליים מגנזיום. מתכוונים כמובן לאופניים חשמליים עם חישוקי מגנזיום בגלגלים. המונח חישוקי מגנזיום מוכר לנו מעולם הרכב, שם הפופולריות שלהם נובעת עקב עמידות, אמינות ונראות מצוינת.

למה כולם מחפשים אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום ?

יתרון משמעותי עם אופניים חשמליים מגנזיום-

היתרונות של אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום נובעים מכך שבאופניים חשמליים ישנם בדרך כלל שני סוגים עיקריים של חישוקים. 

האופציה הראשונה- חישוק שפיצים, הגלגל הסטאנדרטי והנפוץ ביותר, והזול מבין השניים. היתרון הוא בעלות ובמשקל קל יותר. החסרון של חישוק שפיצים, שהוא עמיד פחות, עלול להישבר, ופוגע באיזון הגלגל במהלך הרכיבה על האופניים. 

מנגד אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום, עשויים בנויים מיציקה אחת וחומר יותר עמיד. יש יתרון גדול לעמידות באופניים, עקב הסיבה שאופניים חשמליים נוסעים במהירות גבוהה, עם מהמורות בדרך, בורות, עולים ויורדים על מדרכות, חלק מרוכבי האופניים גם מרכיבים נוסע נוסף. הכל יסתכם לכדי פחות תיקונים וחיסכון כספי.  אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום בעלי חיסרון במשקל שלהם. יתרון נוסף- ניתן להכניס שרשרת ולקשור את האופניים בקלות וללא נזק.

טווח מחירי אופניים חשמליים מגנזיום-

טווח המחירים באופניים חשמליים גלגלי מגנזיום יעלה לסט, סביבות 700 עד 900 שקלים, במידה וכולל מנוע, טווח המחירים ינוע בין 1500 ל- 2000 ש"ח. ברוב המקרים מדובר בעסקת כוללת בקניית אופניים חדשים. רשתות רבות מציעות אופניים חשמליות במבצעים ובהנחות על אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום. האופניים יגיעו עם מפרט טכני , שיכלול ברקסים שמן הידראוליים, ובלמי דיסק אחורי וקדמי.

מפרט טכני של אופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום 

אופניים חשמליים מגנזיום של המותג החזק בישראל- Active

קצת רקע על אופניים חשמליות עם גלגלי מגנזיום של Active המותג החזק בארץ יספר לנו כי אופניים חשמליים מגנזיום מתקפלות במהירות ובקלות, מה שמאפשר עליה נוחה לתחבורה הציבורית,  האופניים בעלות גלגלי מגנזיום חזקים ואיכותיים, העומדים בעומס רב. לאופני Active מגנזיום יש סוללת 48V15AH ,Litium-ION מקורית וחזקה, מנוע 8FUN, ומעצורים הידראולים חזקים לעצירה חזקה וחלקה בניגוד למעצורי דיסק מכניים בלבד. האופניים בעלי צג LCD חדיש וחכם עם שליטה ובקרה על מצב הסוללה, תקלות וכדומה.  קיימת תאורה קדמית ואחורית.  ניתן למצוא את הדגם בסקאלת צבעים רחבה ובמחירים משתלמים. 

מה מכיל המפרט הטכני של אופניים חשמליים מגנזיום Active ? 

 

מהירות מירבית: 25 קמ"ש על פי תקן אירופאי

משקל נשיאה: עד 100 ק"ג

שלדה: 20", אלומיניום 6061

אופן הנסיעה: מנוע פועל בעזרת דיווש, מצערת עד 6קמ"ש

הילוכים: SHIMANO 6 הילוכים

פנל הפעלה: LCD/LED

חישוקים: סגסוגת קלה (מגנזיום)

מושב: רחב, מוט כיסא עם בולם זעזועים

מנוע:  250V – 8FUN

סוללה: 48V 15AH ACTIVE

זמן הטענה: 4-6 שעות

מספר הטענות: 1200 מחזורי טעינה

צמיגים ופנימיות:"KENDA 2.125 20

שרשרת: KMC

משקל כולל: 24.5 ק"ג

מזלג קדמי: בולם זעזועים ZOOM 60mm

בלם קדמי: דיסק הידראולי

בלם אחורי: דיסק הידראולי

הדבר החשוב ביותר, כאשר קונים אופניים חשמליים גלגלי מגנזיום הוא- לבדוק שאתם אכן קונים ממוכר אמין, אשר יוכל לתת לכם עזרה הכוללת טיפולים ותיקונים בהמשך. יש לבדוק שכל החלקים של האופניים החשמליים אכן מקוריים ויש לאופניים אחריות של היבואן, אל תתפשרו על בדיקה מוקדמת של האופניים וההתאמה המדוייקת לנתוני הגוף שלכם.