כיצד לבחור אופניים חשמליים מומלצים ?

כאשר מתלבטים בבחירת אופניים חשמליים, יש להסתכל על מספר פרמטרים חשובים כמו: למה מיועדות האופניים? אם מדובר בתחלופה ירוקה לרכב או לשימוש בתחבורה הציבורית יש לבחון אופניים חשמליים מומלצים רגילים לעיר, אופניים מתקפלים או תלת אופן חשמלי. מנגד, אם מדובר בכניסה לענף הספורט של רכיבת האופניים, יש להסתכל כבר על פרמטרים שונים לגמרי.

העקומה של רכישת האופניים החשמליות רק ממשיכה לעלות בישראל ובעולם, ניתן לראות באירופה עם הנתיבים הרבים לאופניים וההתחדשות העירונית הבלתי פוסקת. בישראל אמנם הנגשת השבילים לאופניים מתקדמת באופן יותר איטי אך אכן יש מודעות גוברת ותוכניות בערים על מנת להתאים את הכבישים.

היום הבחירה בסוג אופניים חשמליים מומלצים כבר תלויה בסוג הנסיעה אם עירונית או בינעירונית, עם ילדים או בלי. או שאולי בכלל העניין הוא של רוכבי האופניים המתחילים, שרוצים להדביק את הקצב או של רוכבי אופניים המקצועיים המעוניינים להגיע להישגים חדשים.

אופניים חשמליים מומלצים לשטח:

כאשר מעוניינים באופני הרים חשמליים לשטח יש לבחון את רמת הרוכב אם מתחיל או מקצוען ובהתאם לכך לבחור את סוג האופניים המתאים לרכיבה ולסוג הנסיעה. אופניים חשמליים שיכוך מלא אכן יעניקו לרוכב יתרון משמעותי להתחלה או בצליחת מסלולים בכל הדרגות, ושמירת כוח במקטעים קשים.

אופניים חשמליים מומלצים לנסיעה עירונית ובינעירונית:

כאשר מחפשים אופניים לנסיעה עירונית ובינעירונית יש לבחון אופניים חשמליים מומלצים אשר יענו על כך הדרישות של הרוכב. רוכב אחד יסתפק באופניים חשמליים פשוטים ויתמקד בחוזק הסוללה , הנוחות, היציבות ואבזור האופניים. האחר יבחן את האפשרות לתלת אופן יאפשר לו נסיעה בטוחה ויציבה, עם אופציה לנשיאת משא, אדם נוסף או אפילו ילדים.

לעומת זאת רוכב אשר יסע בנסיעה בינעירונית ויצטרך גם להשתמש ברכבת, ואולי להכנס למשרד עם האופניים, יבחן אופניים חשמליים קטנים, אופניים חשמליים מומלצים קלים או אופניים חשמליים מתקפלים אשר עונים על כל הדרישות. בסגמנט האופניים החשמליים המתקפלים קיימים אופניים חשמליים מגנזיום בעלי גלגלי מגנזיום חזקים ואיכותיים העומדים בעומסים גדולים ובעלי סוללה חזקה במיוחד, ומעניקים נסיעה בטוחה.

אופניים חשמליים מומלצים – גלגלים עבים:

אופניים חשמליים  מומלצים – גלגלים עבים או בשמם השני אופניים חשמליים גלגלי בלון, הם מוצר מוביל בשוק הישראלי, קיימים להם תכונות ההופכות אותם למתחרים רציניים בשוק. קודם כל הנסיעה באופניים עם גלגלים עבים בטוחה ויציבה יותר, הצמיגים מגיעים בקוטר של בין 3-4 אינץ' לעומת אופניים חשמליים עירוניים רגילים המגיעים בעובי 2.25 אינץ'. אך בכך טמון גם הסיכון היותר גדול לפאנצ'ר. הסיבה לאהדה בקרב הקהל הישראלי היא שהם מותאמים לנסיעה בתנאי שטח קשים כגון עפר, חול ושלג ועוד, חזקים ומסוגלים לשאת עוד נוסע וסה"כ משקל של בין 120-130 ק"ג. הם בעלי גלגלי מגנזיום ומתקפלים. אך מנגד המשקל המסיבי שלהם הוא גם חיסרון משמעותי למי שמעוניין לקפל ולהרים אותם או לשאת אותם במדרגות בבניין כמה קומות מעלה.

לכן כאשר בוחרים אופניים חשמליים מומלצים יש להסתכל על הצורך הבסיסי- למה הם מיועדים, התקציב, אזורי ומשטחי הנסיעה וגם מקום המגורים. מומלץ לרכוש אופניים חשמליים מומלצים לשנה הנוכחית, כל שנה האופניים עוברים שיפורים טכניים וטכנולוגיים. תוכלו לרכוש דגמים עם מרכיבים דומים ברמה, לאופניים החשמליים המומלצים לשנה הכי עדכנית, כך תוכלו לרכוש אופניים מצוינות במחיר מתאים יותר לתקציב בינוני ברכישת אופניים. לפני הרכישה חייבים לבוא לבדוק את התאמת האופניים, לנסוע לנסיעת מבחן ולבדוק האם אתם מרגישים בטוחים ויציבים בעת הנסיעה על האופניים החשמליים המומלצים.