מה מותר ומה אסור לעשות עם אופניים חשמליים קלים?

קיים בלבול גדול באשר לחוק האופניים החשמליים. כאשר רוכבים על אופניים חשמליים קלים וקטנים, קיימת התחושה כי רוכבים על סוג של קורקינט, אשר לא יכול להסב כל רע לסובבים, אך כאן בדיוק נופלת הטעות.

גם רוכבי אופניים חשמליים קלים מחויבים בחוק האופניים החשמליים. החוק קובע בעיקרו כי הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מעל גיל 16. ועד מהירות מירבית של 25 קמ"ש. 

מדוע רוכבי אופניים חשמליים קלים עדיין עוברים על חוקי התנועה?

מי אחראי בעצם על הפיקוח של אופניים חשמליים קלים?

הרכיבה על אופניים חשמליים קלים, דינה כדין כל רכיבה על אופניים חשמליים אחרים מכל הסוגים. החוקים תקפים על הכל ללא שוני בהתאם לגודל האופניים, למעט כאשר מדובר באופניים חשמליים גלגלים עבים.

על הפיקוח אחראית המשטרה ופקחי התנועה. אם תמצאו עוברים על החוק ביודעין או שלא, כנראה תקנסו בקנסות לא נעימים, לכן חשוב להכיר ולגעת את חוק האופניים החשמליים הגורף לכולם.

מסוכן לנסוע עם אופניים חשמליים קלים בכביש, לכן נסע על המדרכה… אז זהו שלא!

חל איסור מוחלט על נסיעה של אופניים חשמליים קלים ומכל סוג שהם על המדרכות. יש לנסוע רק בשבילי האופניים המסומנים, כשאין יש לנסוע על הכביש בצד ימין עם כיוון התנועה. העובדה שאופניים חשמליים קלים, קטנים יותר מהאחרים, לא מעידה כלל על עוצמת הפגיעה בהולך רגל, הרי שהן מסוגלות להגיע למהירויות של 25 קמ"ש ונחשבות כלי רכב ממונע לכל דבר. 

נכון שקיימת סכנה בפגיעה של רכב כאשר נוסעים עם אופניים חשמליים קלים בכביש, אך אלו הם החוקים ויש לשמור על התקנות גם בפניות ורמזורים ולא לחתוך דרך שבילים ומעברי חציה המיועדים אך ורק להולכי רגל.

היתרונות המשמעותיים בנסיעה על אופניים חשמליים קלים

מימדי אופניים חשמליים קלים-

אופניים חשמליים קלים מהווים תחלופה קטנה, קלה וקומפקטית בקטגוריית האופניים החשמליים. הם מצויים בדגמים מצויינים בשוק הישראלי ובמחירים נוחים לכל כיס ברגע הרכישה וגם בתיקונים זולים יותר בהמשך. ניתן להיכנס איתם כמעט לכל מקום, לעלות על הרכבת, היום גם לעבודה ולבית ולאחסן ,ללא חשש לגניבה. מה שהופך את אופניים חשמליים קלים לבחירה מועדפת בשוק ומובילה בקרב רוב רוכשי האופניים החשמליים בערים הגדולות.

בחירה נכונה של אופניים חשמליים קלים-

כאשר אתם בוחרים אופניים חשמליים קלים, התאימו כמובן את האופניים למסגרת התקציב, אך אל תחסכו על דגם אמין, יציב ובטוח לנסיעה לטווח הרחוק. השקעה ראשונית זו גם תחסוך לכם טיפולים רבים בעתיד.