אופני הרים – מחיר

מחיר אופני ההרים משתנה קודם כל בהתאם לדגם ולמותג בענף האופניים. לאחר מכן המחיר ממשיך להתחלק לפי סגמנט של רמת האופניים, המותאמת מצד אחד ליוקרתיות והטכנולוגיה של אופני הרים ומאידך לרמת הרכיבה המקצועית שהיא מאפשרת לרוכב האופניים.

המותג המוביל בענף אופני הרים – מחיר הוא ללא ספק אופני הרים שיכוך מלא Scott. אופניים אלו קיבלו פרסים אולימפיים ומשתמשים בהם רוכבי האופניים הכי מקצועיים ברכיבה בכביש, בשטח ובתחרויות עצמן. בהתאם לכך מחיר האופניים של מותג Scott עם שיכוך מלא, יכול לנוע בין 10,000 ש"ח ל60,000 ש"ח . מחירים שלא יביישו רכב קטן או רכב יד 2 במצב מצוין.

אם אתם רוכבי אופניים מקצועיים עם ספונסרים, שמשתתפים בתחרויות בארץ ובעולם, התקציב אכן יכול להתאים לכם. אך אם אתם רוכבי אופניים מתחילים, אין ספק שיש מגוון מותגים מובילים, חזקים ואמינים בשוק אשר יתאימו לתקציב שלכם.

אם אתם רוכבי אופניים מתחילים, יש לשקול, לקנות תחילה אופני הרים זנב קשיח עם בולם זעזועים קדמי בלבד. בניגוד לאופני הרים שיכוך מלא עם בולם זעזועים אחורי וקדמי המיועד לרוכבים אשר הספיקו לרכוש ניסיון מסויים.

אופני הרים במחירים זולים יותר הנעים בין 1,000 ועד 5,000 שקלים, ניתן למצוא במגוון רשתות אופניים עם מותגים כגון RAINBOW  ו- VISION רובם יהיו אופני הרים זנב קשיח, קיימים במותגים הללו אופני הרים למבוגרים אופני הרים לנשים וגם אופני הרים לילדים במחירים משתלמים עד 1,000 ש"ח . הטכנולוגיה והמבנה שלהם יהיו יותר פשוטים, השלדה מאלומיניום, פחות הילוכים וכדומה.

אופני הרים – מחיר מבצע

עקב הביקוש העולה לאופני הרים ממגוון הסוגים והדגמים, רשתות האופניים מייבאות כל הזמן דגמים חדשים ומשופרים, ואילו הדגמים הפחות מתקדמים מקבלים הנחות משמעותיות. ניתן לראות הנחות אלו בעיקר בסוף שנה, מועדים מיוחד כגון ה"בלאק פריידי" , חגים ותקופת החורף, בה הביקוש יורד והחנויות מבקשות להיפטר מהעודפים.

אם בעבר חשבתם כי מכירת אופני הרים יד 2 היא דבר מפוקפק ולא בטיחותי, הרי שהיום קיים שוק של ממש, הן מהמוכרים הפרטיים והן מחנויות המכירה. החנויות מוכרות אופני יד 2 לאחר בדיקה וטיפולים ומעניקה חברות מועדון לטיפול חוזר ותיקונים.

הסיבה לשוק הנרחב של מוכרי וקוני אופני היד ה-2 היא שרוכבי אופניים מתחילים לרכב על אופניים פשוטים וזולים יותר המותאמים למתחילים, בהמשך ככל שרמת המקצועיות עולה, כך הם מחליפים לאופניים חדישים, המאפשרים להם לנסוע במסלולים קשים ומאתגרים יותר ולאורך זמן רב יותר. אופניים אלו כפי שציינתי, עלולים להגיע למחיר של 60,000 ש"ח ואפילו ליותר מכך.