באיזה גיל מומלץ לקנות אופני שטח לילדים?

אתם חולמים כבר שנים על טיול אופני שטח עם הילדים ולא סגורים באיזה גיל אפשר כבר לקנות אופני שטח לילדים. אפשר להגיד שההחלטה בעצם תלויה ברמת הרכיבה של הילדים שלכם, האם היא בטוחה ויציבה מספיק? ואולי צריך להתאמן עוד קצת בשטחים פחות מורכבים ליד הבית או בפארק האופניים השכונתי.

אופני שטח לילדים או בשמם השני אופני הרים לילדים מחולקים למספר דגמים מובילים בשוק.

יש צורך לעשות הבדל בין אופני שטח לילדים לבין אופנים רגילים לילדים, כגון אופני מותג הBMX המיועדים לילדים הלומדים לרכב על אופניים מאפס וזקוקים גם לגלגלי עזר.

אם הילדים שלכם אכן הגיעו לנסיעה יציבה ובטוחה, נוסעים מרחקים ארוכים, ומסוגלים לנסוע לטיול אופניים בשטח, ניתן כבר לקנות אופני שטח לילדים מצוידים במערכת הילוכים ומעצור ידני בלבד ללא המעצור הרגלי, ולא מאפשרים התקנת גלגלי עזר.

התאמת גודל האופניים לגיל וגובה הילד 

גיל 2-3 , גובה הילד בין 80 ל90 ס"מ , גלגלי 12 אינץ' 

גיל 3-4 , גובה הילד בין 90 ל100 ס"מ , גלגלי 14 אינץ'.

גיל 4-5 , גובה הילד בין 100 ל110ס"מ , גלגלי 16 אינץ'.

גיל 5-6 , גובה הילד בין 110 ל120 ס"מ , גלגלי 18 אינץ'. 

גיל 6-7 , גובה הילד בין 120 ל130 ס"מ , גלגלי 20 אינץ'.

גיל 8 והילך , גובה הילד מ130 ס"מ והילך , גלגלי 24 אינץ'.

לבני נוער מיומנים , גובה הילד 150 ס"מ והילך , גלגלי 26 אינץ'.

 

חשוב לציין, כי בהתאם לגודל הילד יש להתאים ולהצטייד בציון מגון כגון קסדה ומגינים נוספים לילדים קטנים יותר, למרות ההתנגדול של הילדים במקרים רבים, בסופו של דבר מדובר על הבטיחות שלהם.

הגעתם לחנות והתאמתם את האופניים המתאימות ביותר לילד שלכם, חכו רגע אל תרוצו לשלם! לרוב חנויות האופניים המובילות יש אתר אונליין עם מחירים עם כל דגמי האופניים, לכן גם אם לא מצאתם את הצבע הורוד לילדה לדוגמא, תוכלו להסתכל בחנות אונליין המציגה את מבחר הדגמים והצבעים של האופניים, ציוד מגן נלווה וכדומה.

בנוסף, רשמו את הדגם הספציפי שאתם מחפשים עם כל הנתונים ואל תתעצלו, עשו מחקר מקיף על מחירי האופניים במבחר רשתות האופניים ובחרו אופני שטח לילדים במחיר ובחנות הכי משתלמים אשר יעניקו לכם גם טיפולים ותיקונים לאחר הקנייה.

את רוב אופני שטח לילדים ניתן להזמין מאיזה סניף שתרצו, אפילו באילת (אם אתם נוסעים לשם גם ככה לחופשה) ולתאם מתי הם יחכו לכם לאיסוף בחנות.

אז יאללה עכשיו שיש לכם את כל הטיפים השווים תקנו חכם והכי חשוב שהילדים יתחילו לרכב ולהנות.