5 אופניים חשמליות מומלצות לשנה הנוכחית

לפני שרצים לקנות אופניים חשמליות ללא שום בדיקה או עם בדיקה שטחית. הבאנו 5 לכם אופניים חשמליות מומלצות אשר ללא ספק מובילות בקטגוריה בשנה הנוכחית.

כשמסתכלים על השנתיים האחרונות בתחום האופניים,  ניתן לראות הבדלים ושדרוגים משמעותיים מאלו שהיו ברשימת אופניים חשמליים מומלצים 2019, לרשימת אופניים חשמליים 2020. הסיבות נעוצות במרכזן בדגמים החדשים שצצו בשוק, ובעיקר בחידושים הטכנולוגיים של השנה האחרונה. הצג הדיגיטלי לדוגמא החליף את הצג האנלוגי, בלמי דיסק הם כבר עניין שבשגרה ובעיקר בלמי דיסק הידראוליים או בשמם השני בלמי שמן- אלו דורשים פחות מאמץ לחיצה ועצירה יותר חלקה ממהירות נסיעה של 25 קמ"ש.

אפשר לראות כי מגמת האופניים חשמליים שיכוך מלא אשר מעניקים נסיעה יותר חלקה עם בולם זעזועים קמי ואחורי עולה, לעומת אופניים חשמליים עם זנב קשיח עם בולם זעזועים קדמי בלבד. לגבי ההעדפה באופניים חשמליים גלגלים גדולים , היום ניתן לראות עליה בביקוש לצמיג 3 אינץ במקום 4 אינץ, מה שהקל על משקל האופניים ומונע סרבול בקיפול האופניים.  

הטרנדים באופניים חשמליים 2020 מציגים אופניים עוצמתיים יותר עם יותר אמפר- אופניים חשמליים למרחקים ארוכים, כאשר הסוללות החזקות שנכנסו במגמה בעלות 15-20 אמפר, החליפו את הרף של ה12-13 אמפר של לפני כמה שנים שהיה נחשב גבוה. היום כשקונים אופניים חשמליים חשוב לוודא שאפשר להוסיף כמה מאות שקלים ולחזק את הסוללה מ13 אמפר ל15-20 אמפר.

לפני שבוחרים אופניים חשמליים חשוב מאוד להסתכל על הוראות- אופניים חשמליים חוק , בשל תאונות הדרכים אשר נגרמו מאופניים חשמליים החוק תוקן וכיום חובה לעבור מבחן תיאוריה לאופניים חשמליים (מבחן כשירות לאופניים). ניתן לרכב על אופניים חשמליים גם לאלו שהרישיון נהיגה שלהם לרכב פג תוקף או שנמצא בפסילה, עם אישור מרשות הרישוי. או מגיל 16 ומעלה אם קיים כבר רישיון לרכב. ההיתר לנסוע על אופניים חשמליים הוא עד 25 קמ"ש גם אם הן אופניים חשמליים 100 קמש. יש לבדוק את אופניים חשמליים חוק באופן מלא לפני שמחליטים ולרכוש וכמובן לפני תחילת הנסיעה בהם.

אופניים חשמליים 2020 -המלצות:

האופניים החשמליים המובילים בביקוש הישראלי הם פישר GOLD:

מדובר על אופניים חשמליים מתקפלים המיועדים לנסיעה ארוכה, עם סוללה בעלת יכולת טעינה לזמן ארוך- עד 6 שעות ו45 ק"מ. השלדה שלהם מורכבת מאלומיניום מה שהופך אותם לקלים יותר, נסיעה וקיפול מהירים, בולמי זעזועים כפולים מקדימה והולם זעזועים במושב. משקל- 23 ק"ג עם הסוללה. אלו לא אופניים חשמליות זולות אך המחיר תואם את רמת האופניים.

Smart Bike NANO:

אלו אופניים קטנות, קולות שקל לקפל במהירות ולהרים בקלות. הגלגלים בקוטר 12.5 אינץ, הן שוקלות 16 ק"ג כולל הסוללה ומיועדות לנסיעות קצרות.

Kalofun Luxury:

האופניים החשמליות הכי טובות למחיר לא גבוה לבעלי תקציב קטן. דגם מפואר עם שלדת אלומיניום קלה, גלגלים 20 אינץ , עם אבזור מושלם – 6 הילוכים שימאנו, מזלג קדמי ZOOM ועם בולמי זעזועים חזקים, נסיעה נוחה וארוכה, צמיגי Kenda 2.125 ס"מ וקוטר 20 אינץ. האופניים מתקפלות אך יש להגיד שהן לא קלות.

BIG FOOT HS של Smart Bike:

הדגם היוקרתי של Smart Bike , צמיג קנדה 20 אינץ, 4 ס"מ, בולמי זעזועים אמריקאיים, סוללת 48 וולט 13 אמפר עם יכולת של 45 ק"מ, 6 הילוכים.

אופני הרים חשמליים Eone Sixty 5000, מבית Merida:

אופני הרים חשמליים, מיועדים לנסיעת שטח, עם שילדת קרבון וסוללה מובנית בתוך השילדה. צמיגים 29 אינץ מקדימה ו27.5 אינץ מאחורה, אופני הרים שיכוך מלא וכפול, 10 הילוכים שימאנו, בלמים שימאנו, מושב שטח ולעמידה גבוהה. מתאים למסלולים ארוכים ונסיעה ארוכה עד 100 ק"מ ומתקן לבקבוק מים. אופניים אלו לא זולים אך מיועדים לרוכבים אשר רוצים לשלב נסיעה עירונית, בינעירונית ולהכנס לספורט רכיבת האופניים. הם מתאימים לכל סוגי המשטחים כביש, עפר ועוד.

בבחירה הסופית של אופניים חשמליים תמיד חשוב לבחון את האופניים אשר ישמשו אתכם בצורה הכי טובה ונוחה וכמובן יכנסו בתקציב שלכם.