אופניים לפי גדלים

כאשר מתלבטים איזה אופניים יתאימו לכם בצורה האופטימלית, מלבד סוג באופניים והדגם אותו אתם מחפשים. חשוב להגיע ולבצע מדידת אופניים על מנת להתאים אופניים לפי גדלים לגובה, למשקל ולמבנה גוף הכללי שלכם. 

מידת האופניים לא מתחילה ונגמרת בגודל גלגל האופניים באינצ'ים, יש לבדוק במדידת אופניים פשוטה בחנות עם מומחה, התאמת אופניים לפי גדלים לכל רוכב בנפרד. מידת האופניים תתבטא גם בגודל וצורת השלדה, הרמה הקדמית, אוכף האופניים, מרחק הפדלים וגובה ורוחב הכידון.

סוגי אופניים לפי גדלים 

אופניים מתחלקים לכמה גדלים עיקריים המשפיעים על המרכיבים הטכניים, הטכנלוגים, הרמה ואיכות הדגם. לכל סוג של אופניים יש גם מידות מדידה שונות, כפי שתראו בהמשך, על מנת להתאים לרוכב האופניים בצורה האופטימלית, להעניק לו את היכולת להגיע לביצועים הטובים ביותר בכל קטגוריה נפרדת. לכן, אם אתם מתלבטים בטרם רכישת האופניים חשוב מאוד להגדיר מה מטרת הרכיבה, גיל הרוכב ורמת הרכיבה. כמובן שציון התקציב אותו אתם מוכנים להשקיע ברכישה הוא בלתי נפרד מהתהליך.

אופניים לפי גדלים – אופניים כביש

אופניים כביש- אופני כביש נחלקים ל10 אופניים לפי גדלים, 10 מידות התאמה. הסיבה נובעת עקב היות ורכיבת אופנים על כביש היא יותר טכנית ומונוטונית- זאת אומרת שהיא צריכה לאפשר לרוכב התאמה מדויקת על מנת ליצור נוחות כמה שניתן בתנוחת הנסיעה הלא טבעית באופני כביש, ובנוסף לאפשר לרוכב להגיע ולשמור על מהירויות גבוהות.

אופניים לפי גדלים – אופני שטח

סוגי אופניים לפי גדלים נחלקים ל4 סוגים באופני שטח. 4 מידות התאמה לרוכב האופניים מבחינת גודל שלדה, רמת שיכוך , אוכף וכדומה. אופני שטח מיועדים לרכיבת שטח בתנאים שטח משתנים וקשים. לכן לרוב רוכבי אופניים מקצועיים יעדיפו אופני הרים (שטח) שיכוך מלא על מנת שיטיבו עמם בעת הרכיבה בשטח.

אופניים לפי גדלים – גיל ומגדר

כאשר מתלבטים ברכישת אופניים, קודם כל יש להבין את מאפייני הגוף של רוכב האופניים על מנת שיהי בכלל אפשר להתאים לו את האופניים ולבצע מדידת אופניים. ולכן יש שוני רב בין אופניים רגילים למבוגרים, אופני הרים לנשים ובין אופניים לילדים. כאן השוני יבט כמובן בעיקרו במידת הגלגלים באינצ'ים אך לא רק.

אופניים לפי גדלים לנשים

אופני הרים לנשים מאופיינים בהיותם קטנים יותר, בין אם מדובר על שלדה קטנה יותר, גלגלים מותאמים קטנים יותר, וכמובן מרחק הפדלים, הרמה, גובה הכידון ורוחבו. כל אלו נובעים מהיות משקל גוף האישה נמוך יותר לעומת הגבר, ובאיברים קצרים יותר. אופני הרים לנשים יהוו סגמנט חשוב, בכל חנות המחלקת אופניים לפי גדלים לרוכבים, על מנת לשרת אל כל קהל לקוחותים.

אופניים לפי גדלים לילדים

אופניים לפי גדלים לילדים נחלקים בעיקרם בגודל שלדה פחות או יותר אותו הדבר המאפשר החלפת גודל גלגלים באינצ'ים ככל שהילד גדל, על מנת לא להחליף את האופניים כל שנה. כאשר מדובר בילדים, חשוב להתאים אופניים לפי גדלים שונים של כל ילד. על מנת שהילד ירגיש בטוח ויציב, יש להתאים את האופניים בדיוק לגודל הילד ולא לקנות אופניים גדולות יותר לזמן ארוך יותר, דבר זה יגרום לילד לחוסר בטחון ויציבה נכונה ברכיבה על האופניים.

לסיכום, בבחירת אופניים חשוב להתאים אופניים לפי גדלים, על מנת שחווית הרכיבה תהיה בטוחה ומהנה ככל הניתן. התאימו את סוג האופניים לסוג הרכיבה המיועדת וכמובן לגיל ומגדר רוכב האופניים. מחיר האופניים ברוב הפעמים יהיה גבוה יותר בהתאם לכך שגודל הגלגל גדול יותר, משום שככל שהאופניים גדולים יותר, הם יזדקקו לשיפורים טכניים וטכנולוגיים על מנת לשמור על חוזקה וקלות באותו הזמן.