הכל אפשרי עם אופניים פעלולים 

אופניים פעלולים ידועים בהיותם הספורט המסוכן, בו המתחרים בתחרויות השנתיות מעידים על היותם "כל שנה בגבס". אז מה כל כך מושך כשמדובר על אופניים פעלולים ? מי הם האנשים שמחפשים כל רמפה מאולתרת בדרך- לקפוץ ממנה? 

אופניים פעלולים ידועים בתור חברת אופני מותג BMX HARO אותה ייסד בוב הארו, ב- 1978 בארצות הברית. בוב היה יצרן לוחות מספר של אופני BMX בהתחלה. לאחר מספר שנים, בוב החליט לעולם התכנון וייצור אופני BMX . וב- 1983 הוא הוציא את הזוג הראשון. בוב היה מעצב מוכשר, וידוע כרוכב פריסטייל הכי מוכשר ואמיץ- כינויו היה The Father of Freestyle.

אופניים פעלולים- אופני Freestyle BMX

אופני פעלולים (אופניים פעלולים) נהיו טרנד מבוקש יותר בשנים האחרונות, בשילוב עם ילדים, בני נוער בעיקר ומבוגרים , אשר מנסים לפתח את תחום תחרויות אופני פעלולים (אופניים פעלולים) בארץ. הבעיה העיקרית בתחום האופניים הזה, היא שספורט זה נחשב מסוכן ולא סתם. רוב רוכבי אופני פעלולים, נוהגים להפצע בזמן האימונים הקשים לתרגילים ותחרויות חדשות.

איפה נוסעים עם אופניים פעלולים BMX?

אופניים פעלולים, הם אופני BMX או בשמם השני אופני Freestyle. אופניים אלו תוכננו ויוצרו כך שיאפשרו לרוכב אופניים פעלולים לבצע קפיצות, סיבובים, להעמד ולשאת עוד אנשים עליהם עם המוטות על מ2 צידי הגלגלים. אופני ה-BMX מתאימים לפעלולים בעיר, לקפיצות דירט -רמפות באדמה, ולאימונים בסקייטפארק או בכל פלפורמה שנראת לכם מתאימה. העיקר עם אופניים פעלולים היא ההנאה.

סגנוני רכיבה עם אופניים פעלולים BMX

בשנת 2008 ספורט BMX הפך לתחרות אולימפית באולימפיאדת בייג'ין. קיימים 3 סוגי רכיבה עם אופניים פעלולים BMX :

אופניים פעלולים -מרוץ BMX

מירוץ אופניים הנערך במסלול סגור. במסלול ניתן לראות רמפות, אלמנטים של קפיצות עם זמן אויר וברמים המסלול יכול להיות מכסיש או עפר, חלק מהמסלולים משולבים. כל הפעלולים מתבצעים משום שהשלדה ומשקל האופניים קלים מאוד ומערכת הנעה שעוזרים לרוכב לתפוס תאוצה. 

Freestyle BMX אופניים פעלולים

תחרות רכיבת אופניים פעלולים – בפארק האורבני שם הרוכב יכול לשלב תרגילים כמו- קפיצה, אלמנטים בנויים שונים הנמצאים בסביבה, החלקה על מדרגות, קירות, וכדומה. סגנון הנקרא URBAN. סגנון זה מתקשר לרכיבה בסקייטפארקים בהם תראו רכיבה ברמפות ומשטחי החלקה עם אופני פעלולים BMX.

BMX אופניים פעלולים פלאט לנד 

בסגנון רכיבה זה של אופניים פעלולים הרוכב ביצע פעלולים על משטח שטוח עם קהל ושופטים. הרוכב יבצע  מגוון של תרגילי כירואוגרפיה ושיווי משקל שיווי משקל .סגנון זה מתאפשר בלי מערכת בלימה וסטנדים בגלגלים. רכיבת אופני פעלולים BMX – פלאט לנד. התנועה מתבצעת ע"י דיווש וע"י הרגל שדוחפת את הגלגלים.

רכישת אופניים פעלולים

מחיר אופניים פעלולים

מחיר אופניים פעלולים משתנה בהתאם לרמה ולדגם של האופניים. אופניים פעלולים BMX יכולים להתחיל מ700 ש"ח ולעלות עד 1,000-3,000 ש"ח ויותר מכך. קיימת אופציה לקנות אופני יד שניה, אך במקרה זה יש לבצע בדיקה מקיפה של האופניים, משום שכל מהותם היא להשתפשף ולקבל מכות ממשטחים שונים.

היכן לרכוש אופניים פעלולים ?

ניתן לרכוש אופניים פעלולים BMX במגוון רשתות האופניים, אם לא מצאתם את הדגם שאותו חיפשתם, חפשו בחנות אחרת. חנויות שונות יציגו דגמים שונים, ותוכלו לבדוק את האופציה להזמין דגם שלא קיים במלאי. בכל מקרה לפני רכישת אופני פעלולים, וודאו מה כלול באחריות על אופני הפעלולים (אופניים פעלולים), על מנת שלא תצטרכו לשבור את הראש בהמשך, מה ניתן לתקן תחת אחריות הואפניים ובמה תצטרכו להשקיע אחר כך, השקעה כספית נוספת.