אופני שטח לרכיבה אתגרית

כל החיים חלמתם לפנות קצת זמן ולצאת לרכב בשבתות ובשעות הפנאי במסלולי אופניים מאתגרים. אין ספק שהשנה הזו הביאה איתה הזדמנות מושלמת לצאת קצת לטבע לטיולי אופניים רגועים או מאתגרים, אולי אפילו לרכיבה משפחתית, אז למה אתם מחכים?

כאשר מחפשים אופני שטח או בשמם השני אופני הרים לרכיבה מהנה, נוחה ובטוחה, לא חייבים לרכוש את האופניים הכי יקרים שהמוכרים מציעים, בואו נעשה קצת סדר בדברים.

אופני שטח זנב קשיח או שאולי אופני שטח שיכוך מלא ?

אופני שטח זנב קשיח-

ההבדל פשוט למדי, אופני שטח או בשמם השני אופני הרים מסוג זנב קשיח הם בעלי בולם זעזועים מקדימה בלבד- נועדו בעיקר לרוכבים בתחילת דרכם, ולכן גם עולים פחות.

אופני שטח שיכוך מלא-

אופני שטח –  שיכוך מלא, לעומת זאת, בעלי בולמי זעזועים מקדימה ומאחורה, בדרך כלל יעלו יותר (מגיעים עד 60,000 ש"ח ואף יותר מכך. הם בעלי אבזור מתקדם, רוב אופני האופניים המקצועיים יעדיפו אותם מכיוון שניתן לשלב איתם תנאי שטח רבים, כגון כורכר, כביש, יערות וכדומה.

אופני שטח / אופני הרים חשמליים

אופני שטח חשמליים יתנו לכם פוש ענק להיכנס לעולם רכיבת האופניים. הם יעלו יותר כמובן מאופני שטח רגילים, אך לא יותר מדגמי אופני שטח למקצוענים. הם מאפשרים לרוכב המתחיל להדביק את הקצב של יתר הרוכבים או להיכנס לעניינים לבד ביתר זריזות. הרוכבים המקצועיים יהנו לרכב על אופני שטח חשמליים, אשר יעניקו להם עוד כוח סוס למסלולים ולעליות הקשות. 

רכישה בטוחה של אופני שטח

בעת רכישה של אופני שטח, העדיפו תמיד לערוך בדיקה מקיפה על כל סוגי הדגמים הרלוונטיים אליכם בשוק. גשו לחנויות התאימו מידות אופני שטח נכונות לגופכם, שאלו והתייעצו עם מומחים, אל תתביישו לתת להם תקציב ולראות מה הם מציעים. 

ישנה אופציה נוספת לקנות אופני שטח מיד שניה, מאתרים שונים- ממוכרים פרטיים, או מחנויות האופניים אשר מוכרות את האופניים לאחר בדיקה של מקצוען וטיפולים.

במידה ואתם מעוניינים לקנות אופני שטח חדשים, התעניינו לגבי הנחות ומבצעים, תופתעו לגלות שבדרך כלל יש ולעיתים גם על דגמים שרציתם או דומים להם, פשוט משנים קודמות. 

תמיד השוו מחירים אונליין, רוב החנויות מפרסמות את המחירים וניתן להכנס לאתרים כמו זאפ ולהשוות, להתבונן בפורומים על אופני שטח או להתייעץ עם רוכבי אופניים מקצוענים, אלו ישמחו לזרוק עצם לרוכב המתחיל, כך תוכלו לצאת לדרך ולהתחיל לרכב במהירות.